Úrovně anglického jazyka

KategoriePress Release / Blog

Zařazení studentů podle úrovně anglického jazyka patří, dá se říci, k úplně prvním záležitostem vašeho prvního dne na jazykové škole. Jistě často slýcháváte pojmy jako A1, B1 a podobně. Pokud ještě nevíte, na jaké úrovni se vaše jazykové znalosti vyskytují, rádi vám to v následujících řádcích vysvětlíme.  

ÚROVNĚ ANGLICKÉHO JAZYKA (CEFR)

CEFR je zkratkou pro Common European Framework of Reference for Languages. V překladu jde o tzv. Společný evropský rámec pro hodnocení úrovně jazyka. Jde v podstatě o nahrazení nebo chcete-li přejmenování tradiční britské stupnice. Tradiční britská stupnice pracuje se slovními pojmy Starter, Elementary, Pre-intermediate, Intermediate, Upper-intermediate a Advanced.

Nová stupnice určuje úroveň jazyka kombinací písmen A, B, C a čísel 1, 2, 3 (A1, A2, B1, B2, C1, C2). Těchto šest referenčních anglických úrovní je běžně používáno a akceptováno jako globální standard pro určení úrovně jazykových znalostí jednotlivců.

Úroveň A – Základní znalosti (Basic)


Úroveň A1 (Beginner)

Student dokáže pochopit a používat známé každodenní výrazy a velmi základní fráze, zaměřené na uspokojování potřeb konkrétního typu. Umí představit sebe, další a může se zeptat a zodpovídat otázky o osobních detailech. Například místo kde žije, lidé které zná a co vlastní. Může komunikovat jednoduchým způsobem, za předpokladu, že druhá osoba pomalu a jasně mluví a je připravena pomoci.

Srovnatelné s Cambridge BULATS score 10-19, Young Learners English (YLE) Movers.

Úroveň A2 (Elementary)

Student dokáže porozumět větám a často používaným výrazům, které se vztahují k oblastem s nejnaléhavějším významem (např. Základní osobní a rodinné informace, nakupování, místní geografie, zaměstnání apod.). Dokáže komunikovat v běžných zadáních vyžadujících jednoduchou a přímou výměnu informací o známých a rutinních záležitostech. Může jednoduše popsat aspekty svého života, bezprostředního okolí a záležitostí v oblastech potřeb.

Srovnatelné s Cambridge KEY (KET) certificate, BULATS score 20-39, CLB/CELPIP 4, YLE Flyers.

Úroveň B – Pokročilé znalosti (Independent)


Úroveň B1 (Intermediate)

Student dokáže porozumět a komunikovat v hlavních bodech, s nimiž se pravidelně setkává v práci, ve škole, ve volnočasových aktivitách apod. Dokáže se vypořádat s běžnými situacemi, které mohou vzniknout při cestách v anglicky mluvících oblastech. Umí si spojit a vytvořit text na témata, která mu jsou známá nebo patří do okruhu jeho osobních zájmů. Může popisovat zkušenosti, události, sny, naděje a ambice. Dokáže stručně vysvětlit důvody a vysvětlení názorů a plánů.

Srovnatelné s Cambridge Preliminary (PET), BEC Preliminary, BULATS score 40-59, CLB/CELPIP 5, CAEL 50, IELTS level 4, English TOEFL score 57-86.

Úroveň B2 (Upper-Intermediate)

Student dokáže porozumět hlavním myšlenkám složitého textu na konkrétních i abstraktních tématech, včetně technických diskusí v oblasti specializace. Dokáže plynně a spontáně komunikovat, díky čemuž je pravidelná interakce s rodilými mluvčími naprosto možná bez napětí pro obě strany. Umí vytvořit jasný a podrobný text na širokou škálu předmětů. Vysvětlí pohled na aktuální téma, který poskytuje výhody a nevýhody různých možností.

Srovnatelné s Cambridge First Certificate- English FCE certificate, BEC Vantage, BULATS score 60-74, CLB/CELPIP 6-7, CAEL 60, IELTS levels 5-6, TOEFL 87-109.

Úroveň C – Velmi pokročilé znalosti (Proficient)


Úroveň C1 (Advanced)

Student rozumí širokému spektru náročných a delších textů, umí rozpoznat jejich všeobecný význam. Dokáže se plynule a spontánně vyjádřit bez výrazného hledání výrazů. Umí jazyk používat pružně a efektivně pro sociální, akademické a profesionální účely. Dokáže vytvořit jasný, dobře strukturovaný a podrobný text složitých témat, který ukazuje řízené využívání organizačních vzorů.

Srovnatelné s Cambridge Advanced (CAE), BEC Higher, BULATS score 75-89, CLB/CELPIP 8-9, CAEL 70, IELTS level 7, TOEFL 110-120, TOEIC score 880.

Úroveň C2 (Proficiency)

Na této úrovni student snadno rozumí prakticky všemu co slyší nebo čte. Může shrnout informace z různých mluvených a písemných pramenů, rekonstruovat argumenty v soudržné prezentaci. Dokáže se spontánně, velmi plynulě a přesně vyjadřovat a diferencovat jemnější odstíny významu i ve složitějších situacích.

Srovnatelné s Cambridge English Proficiency (CPE), BULATS score 90-100, CLB/CELPIP 10-12, CAEL 80-90, IELTS exam 8-9.


SROVNÁNÍ CEFR, CAMBRIDGE ENGLISH A IELTS

 

Srovnání CEFR, Cambridge English a IELTS (Zdroj: http://www.cambridgeenglish.org)

Našim studentům pomáháme již tradičně určit jejich úroveň podle telefonního rozhovoru v anglickém jazyce a testem, který zasíláme emailem. Taktéž připravujeme online test přímo na našich webových stránkách s okamžitým výsledkem.

KONTAKTUJTE NÁS

Nechte si nezávazně spočítat cenu vašeho jazykového pobytu v jednoduchém formuláři. A to ať už jde o certifikovaný jazykový kurz (např. FCE, CAE, IELTS) nebo jazykový kurz běžné angličtiny.

Mohlo by se Vám také líbit

1. 11. 2019

Jazykový kurz v Londýně za...

Jazykový kurz všeobecné angličtiny General English za polovinu v centru Londýna s...

0

29. 10. 2019

Scholarship Bournemouth 2019

Jazykový kurz všeobecné angličtiny Scholarship pro dospělé a mládež od 16-ti let...

0

10. 8. 2019

Ušetřete za jazykový pobyt

Ušetřete za jazykový pobyt s Balloon Agency díky směnnému kurz. Jazykový kurz v...

0

13. 6. 2019

Letní jazykové pobyty 2019

Na jazykový pobyt o letních prázdninách ve Velké Británii není ještě pozdě....

0

9. 3. 2019

Léto 2019

Letní jazykové pobyty od Balloon Agency - Ideální čas pro výběr vzdělávacích...

0

4. 3. 2019

Xiaomi Mi Band 3 pro

Vyberte si jazykový pobyt od Balloon Agency a chytré hodinky smartwatch Xiaomi Mi Band...

1
Zákaznická podpora Balloon Agency Balloon Agency® | Easy Way to Study English™
Napište nám, o jaký kurz, lokalitu, školu, popř. jiné informace, máte zájem. Jeden z našich kolegů z týmu pro daný region Vás bude kontaktovat hned jak to bude možné.
Odeslat