O Bournemouth

Velká Británie, Bournemouth – Atraktivní a velmi populární městečko mezi mladou i starší generací lidí z celého světa, kteří ho často navštěvují za účelem vzdělání, oddychu anebo jen tak vyhození si z kopýtka. Toto krásné, slovy až nepopsatelné město se nachází v jižní části Anglie, nazývané také perlou jižní části pobřeží nebo samotnými Brity nazývaný Anglickou riviérou.

Bournemouth a přilehlé oblasti, patří k jedné z nejoblíbenějších míst cestovního ruchu, obchodu a průmyslu, které se nachází v oblasti Dorset. Ročně tu zavítá miliony turistů vychutnat si dlouhé písčité pláže s cílem načerpání nových sil, kde si kromě lenošení a koupání v moři přijdou na své i příznivci vodních sportů a atrakcí. I když slunce začne zapadat za horizont této skvělé a nejen prázdninové destinace, můžete se vypravit na romantickou procházku s vaší milovanou polovičkou, cítit mezi prsty jemný plážový písek a vychutnat si šumění moře.

Tisíce studentů anglického jazyka zde každoročně prožívají letní prázdniny na prestižních jazykových školách a univerzitách, na které může být Bournemouth pyšný.

[Best_Wordpress_Gallery id=“2″ gal_title=“O bournemouth 1″]

Bournemouth však nabízí i jiné typy atrakcí, než pouhé vyvalování na pláži či koupání v moři. Po zrelaxování a nabití novou energií, se můžete vydat na procházku přes městský park a městské zahrady, obklopujíc svěží a upravenou zelení. V zeleném ráji objevte například let balónem, který zaručí nezapomenutelný výhled celého města, nebo mini golf, kde se nezkušení začátečníci zabaví a ti pokročilí procvičí svoje schopnosti. Cestou potkáte množství rodin, studentů anebo mladých lidí, kteří po těžkém dni v práci, nebo za lavicí ve škole vymění měkký a upravený trávník za místo odpočinku na čerstvém vzduchu.

[Best_Wordpress_Gallery id=“3″ gal_title=“O Bournemouth 2″]

Pěší zóny jsou poseté malými butiky, obchody a kavárnami, kde si můžete v poklidu vychutnat pro Anglii typický po polední čaj.

Ať už pláže, nebo městské parky jako Bournemouth Upper Central, Lower Garden či nedaleký národní park Forest National Park jsou ideálním místem pro piknik s přáteli nebo rodinou. Milovníci kultůry a umění si také přijdou na své v nedalekém Russel – Cotes Art Galery and Museum, které bylo postaveno na přelomu 80. a 90. let. A pokud vás umění a kultůra neosloví, potom určitě zavítejte do Pavilion Theatre nebo do Bournemouth International Centre, kde vás očaruje moderní či klasická hudba, divadelní a různá umělecká představení, které jistě splní představy i těch nejnáročnějších.

[Best_Wordpress_Gallery id=“4″ gal_title=“O Bournemouth 3″]

Vybrat jazykový pobyt