Jazykové pobyty po Brexitu

KategorieInformace

Od 1.1.2021 není Velká Británie součástí EU a pro seznam změn, které by vás mohly zajímat jste tady správně. Skvělou zprávou je, že letní jazykové pobyty angličtiny zůstávají z hlediska studentských víz beze změn.

Studium angličtiny ve Velké Británii po Brexitu

Od začátku října 2021 je nutné mít pro vstup na území Spojeného Království (Anglie, Skotsko, Wales) biometrický cestovní pas. Občanský průkaz bude jako cestovní doklad akceptovaný pouze do konce září 2021. Pro jazykové pobyty delší šesti měsíců a takzvané akademické jazykové kurzy angličtiny, je od letošního roku nutné nově požádat o studentské vízum a zaplatit příplatek za zdravotní péči.

Studentská víza a zdravotnický poplatek

Zažádat o studentské vízum včetně platby zdravotnického poplatku je nutné pouze v případě studia delšího šesti měsíců. Poplatek za studentské vízum od šesti do jedenácti měsíců činní £186. Příplatek za zdravotnickou péči pro studium v období od šesti do jedenácti měsíců stojí £470. (Další informace na: www.gov.uk/visa-to-study-english)

Pro získání studentského víza pro dlouhodobé studium angličtiny na dobu delší nežli 11 měsíců je podle nových pravidel nutné, aby uchazeči bylo minimálně 18 let a splňoval další požadavky pro získání dlouhodobého studentského víza. Cena za podání žádosti pro dlouhodobé studium činní £348, ke kterému je nutné připočíst variabilní zdravotnický poplatek podle délky trvání studia.

Akreditace jazykové školy

Nově od roku 2021 mohou studenti angličtiny vybírat pouze z akreditovaných jazykových škol. V nabídce jazykových kurzů Balloon Agency nabízíme pouze prověřené jazykové školy angličtiny napříč Velkou Británií, které splňují status vzdělávací instituce s platnou akreditací.

Jazykové pobyty Anglie, Skotsko, Wales a Irsko – Léto 2021

Pro letní jazykové pobyty ve Velké Británii, není nutné žádat o studentské vízum. Příplatek za zdravotní péči není rovněž požadován. Do konce září 2021 je možné přicestovat na území Velké Británie pouze s občanským průkazem (od října 2021 pouze s platným cestovním pasem).

  • Pro mládež a dospělé
  • Pro učitele angličtiny
  • Pro skupiny
  • Pro společnosti

Mapa jazykových pobytů pro léto 2021

Lokality jazykových pobytů od Balloon Agency na území Spojeného království a Irska pro rok 2021. Berte prosím na vědomí, že všechny lokality nemusí být vzhledem k momentální situaci týkající se koronaviru COVID-19 pro daný jazykový kurz otevřené. Pro více informací o konkrétní nabídce nás prosím kontaktujte.

Jazykové pobyty Balloon Agency
Jazykové pobyty Balloon Agency – Mapa lokalit Anglie, Skotsko, Wales a Irsko

Mohlo by se Vám také líbit

10. 8. 2019

Ušetřete za jazykový pobyt

Ušetřete za jazykový pobyt s Balloon Agency díky směnnému kurz. Jazykový kurz v...

0

13. 6. 2019

Letní jazykové pobyty 2019

Na jazykový pobyt o letních prázdninách ve Velké Británii není ještě pozdě....

0

1. 3. 2019

Jazykový pobyt a BREXIT

Jazykový pobyt ve Velké Británii a Brexit s Balloon Agency? Co čeká studenty...

0

6. 2. 2019

O lokalitě Bournemouth

Velká Británie, Bournemouth – Atraktivní a velmi populární městečko mezi mladou...

0

24. 4. 2018

Co je hostitelská rodina

Co je hostitelská rodina a proč si vybrat právě ji, pokud se chystáte na jazykový...

0

25. 5. 2017

Časté otázky a odpovědi

Souhrný seznam častých otázek a odpovědí o jazykových pobytech na jednom místě.

0